Avtor: urednik Objavljeno: 25. 12. 2017

Blagoslovljen božič!

Vsem župljanom in prijateljem naše župnije želimo blagoslovljene božične praznike in obilje božjega blagoslova v novem letu 2018.

Ob izteku leta se zahvaljujemo vsem, ki sodelujete v našem župnijskem občestvu. Veseli nas, da se medsebojno podpiramo in duhovno bogatimo.

-------------------------------------------------------------------------------

IN BOŽIČ SE ZGODI!

Božiča se ne da narediti – božič se zgodi, postane in je. Božič je Božji dar človeku. In božič je, je bil in bo – četudi še niso očiščena vsa okna, še nimamo vseh daril, še ni vsa pošta odposlana ali pa v trgovinah ni več lososa … Z vsemi našimi nakupi, izbranimi meniji, skrbno pripravljenimi darili in z vsemi našimi pripravami božiča ne moremo narediti – božič se zgodi. In to je največje darilo, ki nam je v teh dneh podarjeno.

In ta, ki nam to podarja, ni kar nekdo – to je sam Bog osebno. Brez njega tega praznika sploh ne bi bilo. Pa še to: ta praznik je popolnoma neodvisen od vsega našega »cirkusa«. Božič je tudi brez tega. Nobenih pogojev, dokazovanja, nobene dovršenosti. Ne zamenjujmo vzroka in posledice!