Avtor: urednik Objavljeno: 10. 04. 2020

Velika sobota in blagoslov jedil

Spletni prenos blagoslova velikonočnih jedil pa boste lahko spremljali tudi iz naše župnijske cerkve ob 11h dopoldne in ob 15h popoldne (potreben Facebook).

Zaradi razmer slovenski škofje za veliko soboto določajo nasednje: "1. Blagoslov in delitev ognja letos odpade. 2. Škofje ordinariji določajo, da je zaradi epidemije veljaven blagoslov jedil po televiziji oz. radiu. 3. Škofje vabijo vse vernike, da pripravijo velikonočna jedila in se udeležijo televizijskega prenosa blagoslova velikonočnih jedil iz mariborske stolnice, ki bo na TV SLO 1 predvidoma ob 15.00 in 17.00."

Ob spodnjih dveh fotografijah pa vas vabimo, da se ustavite ov (virtualnem) Božjem grobu in kaj zmolite za vaše potrebe, potrebe vaših bližnjih in vseh ljudi v epidemiji.