Avtor: urednik Objavljeno: 14. 08. 2020

Novi župnik pri sv. Jakobu

Letos poleti prihaja do sprememb tudi pri duhovnikih v naši župniji.

Ljubljanski nadškof je za novega župnika imenoval patra Silva Šinkoveca, ki je že nekaj let živel v Šentjakobskem župnišču. Začetek službe je določen 15. avgust 2020, na praznik Marije Venbovzete. Umestitev novega župnika pa bo v nedeljo 23. avgusta 2020 ob 9:30. Umestitev opravi predstavnik škofije, v tem primeru bo to g. Franci Petrič, navzoč bo tudi jezuitski provincijal p. Miran Žvanut.

Vabljeni, da se umestitve novega župnika udeležite in da se razmeram primerno po maši lahko tudi pozdravimo na župnijskem dvorišču.

Več o p. Silvu Šinkavcu in njegovem delu doslej lahko najdete na njegovi osebni spletni strani: http://silvo-sinkovec.rkc.si/.

V prihodnje sicer, po obljubi provincjala, v skupnosti pri Jakobu pričakujemo še enega jezuita, ki naj bi pomagal tudi v župniji.

P. Albert Bačar pa se konec avgusta seli iz župnije sv. Jakoba in bo živel in deloval v župniji LJubljana Dravje.