Avtor: urednik Objavljeno: 3. 04. 2017

Cvetna nedelja in veliki teden

Danes je Cvetna nedelja, pri nas imamo blagoslov zelenja ob 9:15 pred cerkvijo sv. Florijana.

Popoldne ob 15h vabljeni na križev pot na grad, ki so bo začel v cerkvi sv. Florijana.

Med sv. mašo ob 17h: Bachovi postni korali

- V ponedeljek 10. aprila ob 19.30 bo koncert renesančne glasbe za veliki teden INGENIUM ENSEMBLE  v cerkvi sv. Florijana.

Veliki teden je pred nami:

• Še vedno imate priložnost za spoved, urnik je na spovednici in v preddverju cerkve na oglasni deski.

• V četrtek začenjamo velikonočno tridnevje, slovesna sveta maša bo ob 18:30, po njej vabljeni k molitvi pred najsvetejšim, bdenje z Jezusom v Getcemaniju in v ječi.

• V petek bo ob 15h molitev križevega pota. Obredi velikega petka so ob 18:30, tudi ta dan po sveti maši vabljeni k molitvi pred najsvetejšim.

• V soboto vas vabimo, da se ustavite pri božjem grobu, kjer bo ves dan najsvetejše in možnost za tiho molitev. Zjutraj ob 8h se lahko pridružite molitvi hvalnic: nekaj patrov in sester se nas bo zbralo, pridružite se nam, kdor pač lahko. K češčenju pa ste seveda povabljeni tudi preko cele sobote. Blagoslov velikonočnih jedil bo od 11h do 18h vsako polno uro. Ko prinesete k blagoslovu, se lahko še ustavite ob božjem grobu.
    Zvečer ob 19h pa bomo obhajali velikonočno vigilijo.

• Na veliko noč zjutraj se vstajenjska sveta maša prične ob 7:45 pri Božjem grobu. Maše pri nas bodo še:ob  9:30 in ob 17h.