Avtor: urednik Objavljeno: 4. 03. 2019

Vabljeni na postne večere 2019:
spremljanje umirajočih

v cerkvi sv. Jakoba v Ljubljani
vsako postno nedeljo ob 17. uri.

Letošnje postne večere pripravlja Hiša Ljubhospic in tekom postnih večerov bomo lahko slišali o globokih, zanimivih, tudi pretesljivih izkušnjah prostovoljcev pri delu z umirajočimi, o tem, kako jih pripravljajo na smrt, kako naj bi ravnali z žalujočimi ... Pripravili so spekter zanimivih in raznolikih tem o tem občutljivem in posebnem življenjskem obdobju.

Predvideni program postnih večerov:

- 1. postni večer, 10. marca: Hiša ljubezni: hiša misijona, dr. Marjan Sedej bo predstavil hišo Ljubhospic in njeno poslanstvo, pel bo župnijski zbor sv. Jakoba.
        Prvi postni večer je že za nami. Nagovor lahko poslušate v posnetku mp3. (Posnetek laahko prenesete: desni klik z miško/Shrani povezavo kot...)

- 2. postni večer, 17. marca: Resnična hrana: ljubezen; medicinski in humano-duhovni model, govorila bo gospa Tatjana Fink, z glasbeno spremljavo bo večer obogatil Dalibor Miklavčič.
      Nagovoru drugega postnega večera lahko prisluhnete v posnetku mp3. (Posnetek laahko prenesete: desni klik z miško/Shrani povezavo kot...)

- 3. postni večer, 24. marca: Molitev za umirajoče in pokojne, glasbeno spremljavo bo pripravil Dalibor Miklavčič..
Nagovoru tretjega postnega večera lahko prisluhnete v posnetku mp3. (Posnetek laahko prenesete: desni klik z miško/Shrani povezavo kot...)

- 4. postni večer, 31. marca: Župnija Preska skrbi za dom starejših občanov, izkušnja in novosti, govoril bo župnik župnije Preska, g. Jure Koželj, glasbeno spremljavo bo pripravil Dalibor Miklavčič.

Nagovoru četrtega postnega večera lahko prisluhnete v posnetku mp3. (Posnetek laahko prenesete: desni klik z miško/Shrani povezavo kot...)

- 5. postni večer, 7. aprila: Duhovnost spremljevalcev hudo bolnega - Jani Kramar glasbeno pa bo večer popestrila skupina Sirius.

Po sv. maši bo druženje v sobi srečanj in priložnost, da boste govornika vsakega postnega večera še kaj dodatnega vprašali o temi, o kateri bo govoril.

Toplo vabljeni!