Avtor: urednik Objavljeno: 30. 04. 2020

Znova svete maše z verniki

V ponedeljek 4. maja 2020, na praznik sv. Florijana, zavetnika neše podružnične cerkve, znova začenjamo z bogoslužjem z udeležbo vernikov. Slovenski škofje so pripravili navodila in pogoje, ki jih lahko v celoti preberete na spletnih straneh Katoliške cerkve v Sloveniji.

Nekaj poudarkov iz navodil:

• pri mašah je udeležba dovoljena samo zdravim, starejšim in rizičnim skupinam škofje svetujejo, da maše še vedno spremljajo po TV ali internetu
  • obvezna je uporaba mask, pri vstopu razkuževanje rok in razdalja vsaj 1,5 metra do drugih, ki niso iz istega gospodinjstva
    • razkužilo je v naši cerkvi na voljo pri glavnem vhodu desna stran cerkve in levo od vhoda izpod zvonika)
  • obhajilo je možno izključno na roke (ko prejmete hostijo na roke, stopite v stran, si s prosto roko snamete masko z enega ušesa, se obhajate in znova namestite masko)
  • Prihod v cerkev, odhod iz nje in prihajanje k obhajilu morajo biti ves čas z 1,5m razmika med posamezniki (razen, do tistih iz istega gospodinjstva)
  • srečanja skupin (ŽPS, biblična, verouk) še vedno niso možna; molitev pred najsvetejšim pa je, ob opoštevanju razdalje med posamezniki.