Avtor: urednik Objavljeno: 19. 05. 2023

Adventni čas

Advent ali adventni čas je čas pred Božičem in je v bogoslužju namenjen pričakovanju Jezusovega rojstva. To je čas veselega pričakovanja, čas upanja in radostne priprave na Božič. Je čas, ko sam Bog prihaja v naše življenje in naše srce. Po katoliškem koledarju se advent začne na četrto nedeljo pred Božičem, ki se imenuje prva adventna nedelja. Adventni čas se konča po četrti adventni nedelji - na sveti večer, večer pred Božičem. Adventni čas v katolištvu pomeni tudi začetek novega liturgičnega leta. Advent naj ne bo čas mrzličnega nakupovanja, stresa v natrpanih trgovinah ampak čas veselega pričakovanja, upanja in molitve. Jezus je tisti, ki se ga zares veselimo.

Adventne barve so vijolična in roza. Značilnost adventnega časa je adventni venček. Na njem vsak teden ob nedeljah prižgemo eno svečo in simbolično večamo svetlobo v pričakovanju Luči za svet - Jezusa. Kristjan naj v času adventa pomnoži dobra dela, molitev, skrb za dobre odnose z družino, sodelavci, potrpežljivost. Predvsem pa deli upanje v pričakovanju Jezusa.

Dejavnosti na župniji v adventnem času:

- adventni večeri

- delavnica za družine, izdelava adventnega venčka

- priložnost za sveto spoved

- izdelovanje jaslic

- čiščenje cerkve