Avtor: urednik Objavljeno: 22. 07. 2017

Župnijski zavetnik sv. Jakob

- Nedelja 23. julija je za nas Jakobova nedelja, praznik zavetnika neše cerkve. Pri župnijski sveti maši ob 9:30 poje župnijski pevski zbor. Svete maše so ob 8h, ob 9:30 in ob 17h. Obenem je ta nedelja tudi Krištofova nedelja.

- V ponedeljek 24. 7. bo skupina Jakobovih kolesarjev priromala mimo naše cerkve, zato bo zanje zjutraj ob 7h tudi sveta maša v naši cerkvi. Če kdo želi se lahko pridruži romarjem pri sveti maši. Večerna maša bo kot običajno.

- V torek goduje sv. Jakob starejši, sveto mašo bomo imeli ob 18:30, ko bo tudi srečanje z misijonarji, med mašo in po njej. Lepo vabljeni!

- V sredo godujeta sv. Joahim in Ana, (pri nas jima je posvečen 3. stranski oltar na levi strani), v četrtek sv. Gorazd in Kliment. V soboto sv. Marta.

- Prihodnja nedelja je 17. med letom.

Stropne freske v naši cerkvi iz življenja sv. Jakoba:

1. Jezus pokliče Jakoba in Janeza, Zebedejeva sinova

2. Jakob je med tistimi učenci, ki so bili na gori deležni Jezusovega spremenenja:

3. Sv. Jakob je kot prvi izmed apostolov dal življenje za Kristusa, okrog l. 44.:

4. Sv. Jakob v nebeški slavi: